Úvod / Aktuality / Celosvětový úklid 15. září

Celosvětový úklid 15. září

15. září proběhne velký celosvětový úklid, při kterém dobrovolníci ve 150 zemích uklidí co nejvíce nepořádku z přírody, pláží, lesů, řek i obcí a měst. V Brně se bude uklízet také, na více než 20 místech. Společnost SAKO tradičně akci podpoří poskytnutím rukavic a pytlů na sběr nepořádku a ve spolupráci s městem Brnem zajistí svoz sesbíraného odpadu ze všech nahlášených míst.

Součástí akce bude i dětské EKOodpoledne s bohatým, nejen „recyklačním“ programem. Brněnská populárně-vzdělávací akce pro malé i větší děti s řadou soutěží na téma odpady a jejich recyklace proběhne třetí zářijový víkend, konkrétně v sobotu 15. 9. od 14 do 18 hodin na Moravském náměstí. Pro mladší i starší děti budou nachystané „recyklační“ soutěže o hodnotné ceny a odměna rozhodně nemine ty, kteří se v sobotu dopoledne zúčastní některé z úklidových akcí. SAKO na EKOodpoledne přijede s popelářským autem a chybět nebude ani soutěžní stanoviště.  

Po celé odpoledne bude kromě několika infostánků zaměřených na ekologii k dispozici i nafukovací skluzavka, budou probíhat koncerty dětských interpretů a tahákem jistě bude i vaření z hmyzu s propagátorem entomofágie Petrem Ocknechtem. Můžete ochutnat třeba cvrčky na másle, smažené šváby, či bource morušového na curry omáčce. Nebude však chybět ani klasické občerstvení.

Celá akce bude pokračovat večerním programem s koncerty kapel Panthenol a U2stay revival v čase od 18.30 do 21.30 hodin.

Neváhejte, vezměte své ratolesti a vyrazte v sobotu 15. září na Moravské náměstí. Nudit se určitě nebudete! Vstup na akci je zdarma.

Leták na akci ZDE

Vaše SAKO

 


Zpět na archiv aktualit